Puitmaterjalide ja puidust ehituskonstruktsioonide markeerimisseadmed ja-lahendused.
marking.ee pakub Läti, Leedu ja Eesti puidutööstusettevõtetele mitmesuguseid puitmaterjalide ja puidust ehituskonstruktsioonide automaatseks markeerimiseks ette nähtud seadmeid.
Konkurentsivõime säilitamiseks on tänapäeval üha olulisemaks muutumas ettevõtte efektiivsuse suurendamine ning väljalastava toodangu kvaliteedi hoidmine ja parendamine, pakkumaks eksporditurgudele kvaliteetset toodangut. Seepärast üritavad ettevõtted saavutada tootmisvõimsuste kasvu ja toodangu kvaliteedi tõusu tööjõukulude üheaegse vähenemisega.
Mitmed puidutöötlusfirmad kasutavad puitmaterjalide markeerimiseks värviballoone või kaubaaluste külge kinnitatavaid plastikaatetikette, kuid pikaajalises perspektiivis on tegemist kalli ja töömahuka lahendusega.

Saekaatrite moderniseerimisel otsitakse muuseas ka toodangu automaatseks markeerimiseks sobivaid lahendusi – näiteks tindiprinterite kasutamisega.

Printerid monteeritakse sae-ja järkamisliinidele või enamasti hööveldusliinidele, toodangu markeerimine toimub ilma konveierit seiskamata. Tänu sellele on valmistoodang juba trükitud CE, FSC, PEFC markeeringutega, toote mõõtudega või muu muutliku informatsiooniga.

Puidumarkeerimiseks ette nähtud tindiprinterid.

marking.ee pakub mitmesuguseid puidumarkeerimiseks ette nähtud piesoelektrilisi tindiprintereid ja termoprintereid. Printerid on saadaval ühe või mitme trükipeaga, mis võimaldab soetuskulusid kokku hoida, täitmaks seejuures kõige keerulisemaid ülesandeid.

Meie poolt pakutavad piesoelektrilised tindiprinterid kasutavad esmaklassilise kvaliteediga Jaapani „shear mode” tehnooloogial põhinevaid  trükipeasid, mis tagavad printeritindi ökonoomse tarbimise, säilitades seejuures esmaklassilise trükikvaliteedi (kuni 180dpi) ja trükkimiskiiruse (kuni 80m/min).

Printeri jaoks on saadaval vesiemulsiooni baasil must, kollane, sinine, punane jm.toonis printeritint, samuti õlipõhised printeritindid, mis tagavad kvaliteetse markeeringu ka pärast puidu impregneerimist. Printerite trükipeade maksimaalne trükkimislaius (trüki maksimaalne laius) – sõltuvalt asetusest 17mm-140mm.

Piesoelektrilise tindiprinteri trükinäide puidul

    Puidu markeerimiseks ette nähtud lasermarkeerimislahendused.

    Lisaks tavapärastele tindipõhistele puitmaterjalide markeerimislahendustele, pakume puitmaterjalide markeerimiseks kasutada ehk vähemlevinumat lasermarkeerimist. Industriaalseid CO2 lasereid kasutatakse puidu markeerimiseks kaasaegsetes puidutöötluskäitistes. Lasermarkeerimise eeliseks on asjaolu, et pikaajalises perspektiivis pole vaja teha mingeid kulutusi printeritindi soetamiseks.

    Lasermarkeerimisseadme soetamine tindiprinteriga võrreldes kallim, kuid see tasub ennast juba ca 3-4 aastaga ära. Ainukeseks pikaajaliseks kulupositsiooniks on elektrienergia, mingeid muid toormaterjale lasermarkeerimisseade ei vaja.

Industriaalse CO2 laseri trükinäide puidul

    Industriaalse CO2 laseri kiirgusallika eeldatav kasutusiga on 30 000 töötundi, mis tähendab seda, et ühes vahetuses töötava laser peab ilma lisakulutusteta vastu 6-8 aastat. Pärast kiirgusallika amortiseerumist võite soetada uue – laser on jällegi töövalmis.

    Puitmaterjalide kaubaaluste ja pakkide markeerimiseks ette nähtud plastmassetiketid ja kleebised.

    Pakume erinevas suuruses plastmassetikette (valmistatud 120 mikroni paksusest pressitud polüolefiinipõhisest mitmekihilisest kilest – POF termokile). Nimetatud materjali on mõlemalt poolt töödeldud nn. „Corona treatment” abil, mis kergendab termoprinteritega trükkimist, olles ühtlasi vastupidav UV-kiirguse toime vastu – seda võib kasutada päikese käes. 

    Etiketid on valmistatud nn. „blackmark” märkega, sobides trükkimiseks kleebiste jaoks ette nähtud printerites (termoprinterites). Termoprinterid on võimelised neid lugema ning termolintidele trükkima.

    Täiendavalt pakume mitmesuguse suurusega erinevat tüüpi etikette ja kleebiseid (erinevatest materjalidest).


Täpsema info saamiseks võtke meiega ühendust e-posti teel: office@marking.ee


Etiketiprinterid
Direct Thermal
Thermal Transfer
Värviliste etikettide printimine
Tindiprinterid
Continuous ink jet
Piezoelectric ink jet
Thermal ink jet
Lasermarkeerimine
CO₂ 
YAG, Fibre
UV, EVC - Vanadite
Contact marking
Hot Foil printers
Thermal Transfer Printers (TTO)
Label applicators
Dot-peen marking systems
Scribe marking systems
Portable marking systems
Laser safety equipment
Laser micromachining systems
Hybrid Additive Manufacturing
Laserseadmed pindade puhastamiseks
Portable marking gun
TELESIS TMP-4750


Marking window: 140x40mm
Deep marking
LED Illumination
Optional toolpost
Pneumatic system
Rack & Pinion Drive
Floating Pin Technology