Tähtsad faktorid, mida peab silmas pidama tööstusliku laseri valimisel.

    Kuidas valida professionaalset tarnijat ja kvaliteetsete seadmete tootjat?

    Ehkki küll tööstuslikud laserid ei ole kõige populaarsem tehnoloogia toodangu märgistamiseks, see on tehnoloogiliselt kõige keerulisem, kõige arenenuim ja kõige ohtlikum tehnoloogia.

Ebakvaliteetse seadme soetamine ja vale kasutamine võivad põhjustada raskeid vigastusi ja töötajate invaliidistumist või surmajuhtumeid.

Seepärast, hinnates pakutavaid seadmeid erinevatelt tarnijatelt, peab ostja võtma arvesse asjaolu, et ebakvaliteetse seadme soetamine ja ebaprofessionaalne töötajate koolitamine võivad põhjustada seadme rikkumise ja töötajate tervisekahjustusi. 

    Tööstuslikud laserid on kõrgtehnoloogilised seadmed, mida 90% juhtudel juba viimase 30 aasta vältel muutumatult toodetakse 5 - 7 juhtiva ettevõtte poolt erinevates lääneriikides - USAs, Jaapanis, Saksamaal ja Šveitsis.

    Juhul, kui teile pakutakse tööstuslikku laserit, mis pole toodetud ühes neist riikidest, on vägagi võimalik, et laser on valmistatud Hiinas, või kokku pandud mõnes Euroopa riigis või Venemaal, Hiinas toodetud detailidest.

    Millega ettevõte riskib, soetades Hiinas toodetud laseri?

    1. Vananenud tehnoloogiad.
        Hiinas toodetud laserid on valmistatud odavaimatest komponentidest ning kasutades tehnoloogiaid, mis jäävad maha Läänes toodetud laseritest 10 - 20 aastat.

    2. Eba-efektiivne ja kallis vesijahutus.
        Samal ajal, kui lääneriikides toodetud laserites enam ei kasutata vesijahutust, siis Hiinas toodetud laserites või mujal kokkupandud laserites, mis on koostatud Hiinas toodetud detailidest, on kasutusel vesijahutus.

    3. Väike tööiga.
        Samal ajal, kui lääneriikides toodetud laserite ettenähtud töötundide arv tänapäeval saavutab 500 000h, siis Hiinas toodetud laseritel pole see suurem, kui 100 000h.
        Töötundide arv kehtib metalli märgistamiseks mõeldud laserite kohta, kuna laseritel, mis on ette nähtud orgaaniliste materjalide märgistamiseks, on töötundide arv võrdlusena 10 000 - 50 000h

    4. Puuduvad osad!!!

        Hiinas toodetud laseritel võivad puududa tähtsad osad, mis tagavad kvaliteetse ja turvalise töötamise seadmega, näiteks, et säästa hinna suhtes, võivad neis puududa sisse-ehitatud isolaatorid, mis kaitsevad laseri valgusallikat peegeldunud valguskiire eest.
        See tähendab, et juhul, kui klient on soetanud sellise laseri, märgistades roostevaba terast või muud peegeldavat materjali, laserkiir võib tagasi peegelduda ning rikkuda kogu seadme.

    5. Oht töötajate tervisele ja elule.

Laserkiir on inimese silmale nähtamatu ja võib põhjustada pöördumatu nägemise kaotuse.

Juhul, kui müüja pakub teile laserit ilma spetsiaalsete töökaitse-vahenditeta, pole soovitav sellelt tarnijalt seadet soetada, kuna see annab tunnistust selle kohta, et seadme müüja pole pädev sel alal.

Kaitseklaas ja kaitseprillid tarnitakse komplektis koos laseriga ning igal klaasil – kõigil prillidel on kindlaksmääratud  spetsiaalne märgistus, mis näitab ära, millise laseri jaoks on konkreetsed kaitseprillid või kaitseklaas ette nähtud.  
Juhul, kui kasutatakse mittevastava märgistusega kaitseprille või kaitseklaasi, eksitatakse sellega kasutajat, kuna iga klaas on spetsiaalselt loodud, et kaitsta konkreetse lainepikkusega valguskiire toime eest.

Mittevastavate kaitseprillide  või kaitseklaasi kasutamine võib põhjustada töötajatele pöördumatuid nägemiskahjustusi või isegi pimedaksjäämist.

    Kuidas õigesti hinnata pakutava laseri kvaliteeti?

    Laseri soetamisel peab arvesse võtma asjaolu, et laseri kvaliteeti ei näita ainult võimsus (W) ja hind.

    Tänapäevased laser-tehnoloogiad on edasi arenenumad, kui kunagi varem, ja saadaval on palju ja erinevat liiki lasereid, sel moel laser võimsusega 8W võib olla palju tõhusamaks lahenduseks 20W laserist.


    Peamised TELESIS eelised:

    1. Kõige kõrgema kvaliteediga - 100% USA-s toodetud seadmed.

    2. Advanced Marking Systems poolt volitatud kohalik tootja esindaja.

    3. Laserid ettenähtud tööeaga kuni 500 000 töötundi.

    4. Konkurentsivõimelised hinnad ja agressiivne hinnapoliitika.

    Juhul, kui teie arvates on teile tehtud parem või samaväärne pakkumine meie konkurendilt, saatke see meile ja me pakume teile paremaid tingimusi!?!
Etiketiprinterid
Direct Thermal
Thermal Transfer
Värviliste etikettide printimine
Tindiprinterid
Continuous ink jet
Piezoelectric ink jet
Thermal ink jet
Lasermarkeerimine
CO₂ 
YAG, Fibre
UV, EVC - Vanadite