Lasermärgistamine  CO2 laseritega

    Lasermärgistamine  CO2 laseriga on üks levinumaist  lasermärgistamise moodustest. Seda liiki lasereid tavaliselt kasutatakse laiatarbekaupade ja toidukaupade märgistamiseks, näiteks mineraalvee pudelite, teepakkide, šokolaadibatoonide ning muude pakendite märgistamiseks.    CO2 laseriga on võimalik märgistada peaaegu kõiki materjale, välja arvatud metalle. Metallidele on CO2 laseriga võimalik märgistust kanda ainult sel juhul, kui metall on kaetud spetsiaalsete lisamaterjalidega – pinnakatetega, värvitud või siis on tegemist näiteks anodeeritud alumiiniumiga. CO2 laser suudab ära põletada – eemaldada pealmise pinnakihi või värvi, sel moel teostades märgistamise metalli pinnale, kuid pole võimeline põletama märgistust metalli sisse või teostama graveerimist.

    Ehkki küll lasermärgistuse seadmete soetamine laiatarbekaupade ja toidukaupade märgistamiseks on kallim, võrreldes tindiprinterite soetamisega, ettevõttted valivad lasermärgistuse, selleks, et kindlustada end oma kaupade võltsimise, samuti ka kõlblikkuse tähtaegade võltsimise vastu.

    Peamisteks lasermärgistamise eelisteks on asjaolud, et see tagab palju suuremaid trükikiirusi, minimaalseid hooldus- ja lähtematerjalide kulusid, samuti ka märgistuse lisa-turvalisus ja kaitse võltsimise vastu.

    Lasermärgistamise lahenduse valik on väga spetsiifiline ja nõuab individuaalset lähenemist ning juhul, kui Te tunnete huvi teada saada rohkem võimalike lasermärgistamise lahenduste rakendamise kohta Teie toodetel,  me pakume  tasuta konsultatsioone ja pakkumuste väljatöötamist.

CO2 lasermärgistuse näide, materjal - klaas.


CO2 lasermärgistuse näide, materjal - puit.


    Lisaks uute seadmete müügile pakume ka keemilisi lisandeid, millede abil ettevõtted ja tootmised, millede valduses juba on CO2 laserid, võivad teostada trükkimist, kasutades juba olemasolevaid CO2 lasereid, ka erinevatele metallist detailidele.

    Mida peab võtma arvesse, soetades tööstusliku laseri? (Lugege veel)Etiketiprinterid
Direct Thermal
Thermal Transfer
Värviliste etikettide printimine
Tindiprinterid
Continuous ink jet
Piezoelectric ink jet
Thermal ink jet
Lasermarkeerimine
CO₂ 
YAG, Fibre
UV, EVC - Vanadite