Lasermarkeerimise kasutamine PET-pudelite kasutustähtaja trükkimiseks.

    Lasermarkeerimise eelised:

    Turvalisus

    Lasermarkeerimisseadmete kasutamine toodangu markeerimiseks – antud juhul kasutustähtaja pealetrükkimiseks – aitab ära hoida igasuguseid võltsinguid. Lasermarkeeringu kasutamisel kujutis kõrvetatakse/graveeritakse pudeli peale, seda pole võimalik üle trükkida või lahustitega maha pesta.

    Väiksemad ekspluatatsioonikulud.

    Laseri kasutamisel ei tarvitata mitte mingisuguseid toormaterjale – ei tinti ega lahusteid. Ettevõte ei pea tegema toormaterjalidega ja hooldusega seotud lisakulutusi. Kuigi laser maksab rohkem kui tavaline tindiprinter, tasub see firma jaoks juba 2-3 aasta jooksul ära.

    Universaalsus ja kasutusmugavus.

    Lasermarkeerijaga võib edukalt markeerida igas värvis ja kujus PET pudeleid. Tindiprinteriga erivärviliste PET pudelite markeerimiseks on ettevõtjad sunnitud erineva värviga printerikassette, iga kord, kui tootmisliinil vahetatakse pudelite värvi, tuleb printer ära puhastada, printerikassett välja vahetada – tegemist on väga aeganõudva ja ka kuluka protsessiga.

    Advanced Marking Systems pakub PET pudelite markeerimiseks kahesuguseid industriaallasereid.

    TELESIS CO2 laserid

    TELESIS EVC laserid

    EVC ehk Vanadiit (Nd:YVO4) laserid kasutavad ühte kõige uuemat lasertehnoloogiat - need on valgusdioodiga tahkislaserid. EVC laseritega võib lasermarkeerimist teostada mitmesugustele orgaanilistele materjalidele, erinevatele metallidele, samuti võib teha värvitrükki metallpindadele.  EVC laserite põhieeliseks on nende pikk kasutusiga: kuni 200 000 töötundi ja konkurentsivõimeline hind.

    PDF - Lasermarkeerimise kasutamine PET-pudelite kasutustähtaja trükkimiseks. Etiketiprinterid
Direct Thermal
Thermal Transfer
Värviliste etikettide printimine
Tindiprinterid
Continuous ink jet
Piezoelectric ink jet
Thermal ink jet
Lasermarkeerimine
CO₂ 
YAG, Fibre
UV, EVC - Vanadite